Valilik Anasayfa Valilik İletişim Site Haritası E-Posta Erişim  
Valilik Hızlı Erişim
Afyonkarahisar Valisi
Vali Yardımcıları
Vali Yardımcıları Görev Taksimatı
E-Randevu
Afyonkarahisar İlçeleri
İlimizde görev yapan Valiler
Bilgi Edinme Başvurusu
İhale İlanları
İnsan Hakları Masası
Protokol Listesi
Medya Mensupları
KÖYDES
Valilik Logosu
Resmi İlan yayınlayan gazeteler
AB Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezi
Tüketici Hakları
2015 Toplantı Takvimi

Valilik Hızlı Erişim
Kültürel Projeler
Afyonkarahisar Brifingi
AFAD
Frig Vadisi
Etik Komisyonu
Ön inceleme, Araştırma  ve Disiplin Soruşturması ve 3091 Uygulaması

Hava Durumu

AFYONKARAHİSAR

Devlet Meteoroloji Kurumu Verileridir. Detaylı raporlar için tıklayınız.

Valilik Hızlı Erişim
Afyonkarahisar Belediyesi
Afyon Kocatepe Üniversitesi
İl Jandarma Komutanlığı
İl Emniyet Müdürlüğü
Afyon İl Özel İdare
İl Kültür Turizm Müdürlüğü
İl Dernekler Müdürlüğü
İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü
Bilgi İşlem Müdürlüğü
Eğitime %100 Destek
SYD VAKFI YUVA YAPMAYI SÜRDÜRÜYOR
09.08.2012 16:49:15


Başkanlığını Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun yaptığı Afyonkarahisar Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bir ihtiyaç sahibi evsiz vatandaşa daha ev yaparak yuvasını kurdu.

Afyonkarahisar merkezine bağlı Değirmenayvalı beldesinde yıllardır kirada duran ve ihtiyaç sahibi olan Barutçu ailesine, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, hayırseverlerinde katkısıyla 30 bin TL’ye 60 metrekarelik prefabrik bir ev yaptı.

Hiçbir sosyal güvencesi olmayan ve maddi zorluklar içinde yaşamlarını sürdüren Barutçu ailesine, kendi arsa ve temel katı yapılmış betonarme üzerine yaptırılan prefabrik evin teslimi de bir törenle gerçekleştirildi.

Tören için Değirmenayvalı beldesine giden Vali İrfan Balkanlıoğlu, birde sürprizle karşılaştı. Tören sırasında, Hasan ve Kerime Arslan çifti yeni doğmuş kız çocuğu bebeklerini Vali Balkanlıoğlu’nun kucağına vererek, ismini koymasını istediler.

Vali Balkanlıoğlu, eşinin ismi olan Esma adının konmasını isteyen genç çiftin bu isteği karşısında memnuniyet duyduğunu söyledi. Genç çiftin isteğini kırmayıp, bebeği kucağında tuttu ve belde imamı tarafından bebeğin adı Esma olarak kondu. Esma bebeği öpen ve bir süre kucağında seven Vali Balkanlıoğlu,hayırlı uğurlu uzun ömürler dileyerek, “Adınla beraber çok yaşa” dedi.

Barutçu Ailesine yaptırılan prefabrik ev teslimi töreninde konuşan Vali Balkanlıoğlu; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın milletin vergileriyle finanse edilen bir kuruluş olduğunu, buradan gelen parayla mağdur vatandaşlara yardım edildiğini söyledi. Yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşması için titiz bir çalışma içerisinde olduklarını ifade eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, hasta, yaşlı, özürlü, mağdur, dul, yetim ve öksüz vatandaşların hepsine ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Vali Balkanlıoğlu; ‘Afyonkarahisar’da tüm ihtiyaç sahiplerinin tespiti için çalışmalar yapıyoruz. Çalışmalar sonucunda birçok ihtiyaç sahibine ulaştık ve hepsiyle teker teker ilgileniyoruz. Afyonkarahisar Valiliğimizin SYD vakfı olarak çok verimli bir şekilde çalışıyoruz. Ayrıca çalışmalarımız arasında 85 yaş üstü hemşerilerimizi tespit ettik ve teker teker ilgilendik. Gün yüzü görmemiş aylarca banyo yapamamış, sağlık muayenesi görmemiş ve hatta kapısını çalmasaydık soğuktan donarak ölecek durumda olan kişileri bulduk. Beş yıldızlı otellerde temizliğini yaptırdık, sağlık taramasından geçirdik, yardım yaptık, evlerini temizlettik ve evleri durulamayacak durumda olanları da huzur evine yerleştirdik. Bu çalışmalarımızdaki amaç vatandaşlarımıza hizmet etmek, onlara yardımcı olmak ve onların hayır duasını almaktır’’ dedi.

Evin çok güzel olduğunu söyleyen Vali Balkanlıoğlu, “Ben görür görmez pembe köşk dedim. Hakikatten köşk gibi bir ev olmuş. Değirmenayvalı’nın en güzel evi, güle güle otursunlar. Biz bundan onur ve gurur duyuyoruz” dedi.

Yeni evlerine kavuşan Barutçu ailesi ise çok mutlu olduklarını belirterek evin yapımına yardım eden başta Vali İrfan Balkanlıoğlu olmak üzere herkese teşekkür etti.

Ev teslim törenine Vali İrfan Balkanlıoğlu yanı sıra Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Jandarma Komutanı J. Alb. Okçin Akşit, Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli, SYDV Müdürü Süleyman Arı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüseyin Vahit Okumuşer, İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, Değirmenayvalı Belediye Başkanı Adem Çavdar ve belde halkı katıldı.


Haberin Fotoğrafları


Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu
   
Afyonkarahisar Hakkında
Afyonkarahisar Tanıtımı Türkçe - İngilizce
Şehitliklerimiz
Anadolu'nun Kilidi Afyon
Halk Müziği Örnekleri
Anılarla Afyonkarahisar
Afyonkarahisar Kilimleri
Afyonkarahisar Markaları
Afyonkarahisar'da Termal

Hızlı Erişim
E-Devlet Kapısı
Tüketici Şikayeti
Adres Kayıt Sistemi
Bilgi Edinme
İnsan Hakları
Başbakanlık Etik Kurulu
Başbakanlık İletişim Merkezi
Kimlik No Sorgulama
Pasaport
Sürücü Belgesi
Ceza Sorgulama
Araç Sorgulama
Emniyet Online İhbar
Jandarma Online İhbar
Sahil Güvenlik İhbar
E-Dernek

Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Afyonkarahisar Valiliği tarafından sağlanmaktadır.
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2011 ©
Bilgi Edinme T.C. Kimlik No E-İçişleri E-Mevzuat AFKAYİS İnsan Hakları Resmi Gazete