Valilik Anasayfa Valilik İletişim Site Haritası E-Posta Erişim  
Valilik Hızlı Erişim
Afyonkarahisar Valisi
Vali Yardımcıları
Vali Yardımcıları Görev Taksimatı
E-Randevu
Afyonkarahisar İlçeleri
İlimizde görev yapan Valiler
Bilgi Edinme Başvurusu
İhale İlanları
İnsan Hakları Masası
Protokol Listesi
Medya Mensupları
KÖYDES
Valilik Logosu
Resmi İlan yayınlayan gazeteler
AB Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezi
Tüketici Hakları
2015 Toplantı Takvimi

Valilik Hızlı Erişim
Kültürel Projeler
Afyonkarahisar Brifingi
AFAD
Frig Vadisi
Etik Komisyonu
Ön inceleme, Araştırma  ve Disiplin Soruşturması ve 3091 Uygulaması

Hava Durumu

AFYONKARAHİSAR

Devlet Meteoroloji Kurumu Verileridir. Detaylı raporlar için tıklayınız.

Valilik Hızlı Erişim
Afyonkarahisar Belediyesi
Afyon Kocatepe Üniversitesi
İl Jandarma Komutanlığı
İl Emniyet Müdürlüğü
Afyon İl Özel İdare
İl Kültür Turizm Müdürlüğü
İl Dernekler Müdürlüğü
İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü
Bilgi İşlem Müdürlüğü
Eğitime %100 Destek
"Hasta Kabul ve Hasta Bakım Elemanı Kursları Sertifika Töreni" Vali İrfan Balkanlıoğlu' nun Katılımıyla Yapıldı
06.06.2013 11:02:34


Afyon Kocatepe Üniversite Hastanesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün işbirliğiyle düzenlenen "Hasta Kabul ve Hasta Bakım Elemanı Kursları"nın sertifika töreni Atatürk Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

60 kursiyerin sertifikalarının verildiği törene Vali İrfan Balkanlıoğlu, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, İl Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan, AKÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Songur, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, AKÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ünlü'nün yanı sıra kursiyerler ve yakınları katıldı.

Açılış  konuşmaları sırasında söz alan AKÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ünlü ile İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın "Kursumuz, 13 ay süren ve  60 kursiyerin tamamladığı Hasta Kabul ve Hasta Bakım Elemanı Kursu  hakkında bilgiler verdiler.

Daha sonra kürsüye gelen AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, "Üniversitemiz Hastanesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün işbirliğiyle bölgede ilk kez düzenlenen 'Hasta Bakım Elemanı Kursu'na 92 kursiyer müracaat etmiştir. Bugün de kursu tamamlayarak başarılı olan 60 kursiyere sertifikaları verilecektir. Yine bölge kapsamında Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu'nun direktifleri ile 'Hasta ve Yaşlı Refakatçiliği Kursu' açılmış ve kurs başarıyla sonlandırılmıştır. Yaklaşık 3 ay süren kursumuza 12'si huzurevi çalışanı olmak üzere 36 kişi müracaat etmiştir. Kurs sonunda 11 kursiyerimizin daha huzurevinde istihdamı sağlanmıştır. Diğer kursiyerler ise, üniversitemiz hastanesi bünyesinde çalışmaktadır. Diğer bir kursumuz ise 'Hasta Kabul İşlemleri Kursu'dur. Bu kursta sertifika alan kursiyerlerin büro hizmetleri ihalesi ile istihdamı sağlanmıştır. Hasta Kabul İşlemleri Kursu'na gelen yoğun talep nedeniyle üçüncü kursumuz hala eğitime devam etmektedir. Birliktelik ve katkılarından dolayı Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu'na teşekkürlerimi sunuyorum. Katılan kursiyerlere bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim" dedi.

Programın son konuşmasını yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu; "Böyle bir kursu açmak ve başarıyla neticelendirmek bizleri de son derece mutlu etti. Üniversitemize ve Tıp Fakültemize çok teşekkür ediyorum. Tam da devlet millet işbirliği. Halkla ve sanayi ile bütünleşen üniversite örneği. Gittikçe yaşlanan bir dünya nüfusu var. Bu yüzden uzmanlar geleceğin en gözde mesleğinin yaşlılara bakım mesleği olacağını söylüyorlar. Yaşlılara bakmak özel bir teknik, özel bir sabır, özel bir psikoloji gerektiriyor. Yani herkes hasta ve yaşlılara bakamaz. Bunu yapmak için özel bir ihtisas gerekir. Yaşlılara bakmak ulvi bir görevdir. Sadece kendi akrabamız olan yaşlılara bakmak zorunda değiliz, sosyal sorumluluk kapsamında komşularımıza, acizlere, yaşlılara ve hastalara bakmak insani görevimizdir" dedi.

Konuşmaların ardından kursu başarıyla tamamlayan 60 kursiyere sertifikaları Vali İrfan Balkanlıoğlu, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, İl Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Songur ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi. Tören, Atatürk Kongre Merkezinin önünde toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.


Haberin Fotoğrafları


Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu
   
Afyonkarahisar Hakkında
Afyonkarahisar Tanıtımı Türkçe - İngilizce
Şehitliklerimiz
Anadolu'nun Kilidi Afyon
Halk Müziği Örnekleri
Anılarla Afyonkarahisar
Afyonkarahisar Kilimleri
Afyonkarahisar Markaları
Afyonkarahisar'da Termal

Hızlı Erişim
E-Devlet Kapısı
Tüketici Şikayeti
Adres Kayıt Sistemi
Bilgi Edinme
İnsan Hakları
Başbakanlık Etik Kurulu
Başbakanlık İletişim Merkezi
Kimlik No Sorgulama
Pasaport
Sürücü Belgesi
Ceza Sorgulama
Araç Sorgulama
Emniyet Online İhbar
Jandarma Online İhbar
Sahil Güvenlik İhbar
E-Dernek

Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Afyonkarahisar Valiliği tarafından sağlanmaktadır.
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2011 ©
Bilgi Edinme T.C. Kimlik No E-İçişleri E-Mevzuat AFKAYİS İnsan Hakları Resmi Gazete