Valilik Anasayfa Valilik İletişim Site Haritası E-Posta Erişim  
Valilik Hızlı Erişim
Afyonkarahisar Valisi
Vali Yardımcıları
Vali Yardımcıları Görev Taksimatı
E-Randevu
Afyonkarahisar İlçeleri
İlimizde görev yapan Valiler
Bilgi Edinme Başvurusu
İhale İlanları
İnsan Hakları Masası
Protokol Listesi
Medya Mensupları
KÖYDES
Valilik Logosu
Resmi İlan yayınlayan gazeteler
AB Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezi
Tüketici Hakları
2015 Toplantı Takvimi

Valilik Hızlı Erişim
Kültürel Projeler
Afyonkarahisar Brifingi
AFAD
Frig Vadisi
Etik Komisyonu
Ön inceleme, Araştırma  ve Disiplin Soruşturması ve 3091 Uygulaması

Hava Durumu

AFYONKARAHİSAR

Devlet Meteoroloji Kurumu Verileridir. Detaylı raporlar için tıklayınız.

Valilik Hızlı Erişim
Afyonkarahisar Belediyesi
Afyon Kocatepe Üniversitesi
İl Jandarma Komutanlığı
İl Emniyet Müdürlüğü
Afyon İl Özel İdare
İl Kültür Turizm Müdürlüğü
İl Dernekler Müdürlüğü
İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü
Bilgi İşlem Müdürlüğü
Eğitime %100 Destek
Terörle Mücadele Şube Müdürleri Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun katılımı ile başladı.
18.12.2012 17:19:00


 Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığınca düzenlenen ve tüm illerin Terörle Mücadele Şube Müdürlerinin katıldıkları ve 3 gün sürecek olan Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı Korel Termal Otel’de başladı.

Vali Balkanlıoğlu’nun yanı sıra Emniyet Genel Müdür Yardımcısı İsmail Baş, Terörle Mücadele Daire Başkanı Cihangir Çelik,İl Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Müjdat Karagöz,illerin Terörle Mücadele Şube Müdürleri ile Emniyet Genel Müdürlüğü üst düzey yöneticilerinin katıldığı toplantı  Terörle Mücadele Daire Başkanı Cihangir Çelik, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı İsmail Baş’ toplantının önemi ve içeriği hakkında yaptıkları konuşmalar ile başladı.

 Toplantıda söz alan Vali İrfan Balkanlıoğlu konuşmasının başında ” Türkiye’nin 81 İlinden gelen Terörle Mücadele Şube Müdürlerine hoşgeldiniz diyerek, 3 gün sürecek bu toplantının hayırlı ve faydalı olması temennisinde bulundu.

Vali Balkanlıoğlu ;  2 yıldır Afyonkarahisar’da olduğunu, daha önce 3 yılı Bingöl’de olmak üzere uzun yıllar terörün yoğun olduğu bölgelerde görev yaptığını belirterek,

“Sizlerin ne denli azim ve kararlılıkla,  feragat ve fedakarlıkla görev yaptığını yakından takip ettik, birlikte çalıştık” diyen Balkanlıoğlu, Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısının Afyonkarahisar’da gerçekleştirilmesinden ayrıca mutluluk duyduğunu söyledi.

Vali Balkanlıoğlu ; “ Hepiniz biliyordur ama bir kez daha tekrar etmek istiyorum. Afyonkarahisar, Kurtuluş Savaşının cereyan ettiği, Cumhuriyetimizin kazanıldığı ve binlerce şehidimizin bulunduğu bir ilimiz. İşgalden sonra düşman kuvvetlerince yapılan ve “Türkler 7 yılda aşamaz” dedikleri siperler kahraman ordumuz tarafından 7 saatte tarumar edilmiştir.” dedi.

Vatan uğruna şehit olma duygusunun milletimizin iliklerine kadar işlemiş bir duygu olduğunu belirten Balkanlıoğlu; “ aynı duygularla ve şu an mevcut olan teknolojik imkanlarla bugün yaşadığımız teröründe er veya geç üstesinden geleceğiz, ancak bu sadece sizin gibi kahraman evlatlarımızın tek başına yapacağı mücadele ile değil, top yekün bir mücadele ile çözülecek bir sorun. Teröristle mücadele ve terörle mücadele kavramları birbirine geçmiş gibi görünse de, birbirinden çok farklı kavramlardır. Teröristle elbette mücadele edilecektir, ancak terörle mücadele çok daha geniş bir kavramdır. Terörün yoğun olduğu bölgelerde bir ev ziyaretinin, bir çocuğun başının okşanmasının bile bir terörle mücadeleye katkı sağlayacağını, insanları anlamanın ve onlarla iyi bir iletişim kurmanın çok önemli olduğunu belirtti.

Devletin bütün organlarının; polisi, hakimi, savcısı, doktoru ve öğretmeniyle top yekün, insanları terörle ilişkilendiren ortamın ortadan kalkması için mücadele etmesi gerektiğini vurgulayan Vali Balkanlıoğlu; cezaların yetersiz kaldığını örneklerle anlattı. “Her şehit haberi ile içimiz yanıyor” diyen Balkanlıoğlu, artık güvenlik güçlerini müdahalelerinin daha etkili olduğunu, terörün önemli gelir kaynaklarına uyuşturucu başta olmak üzere daha büyük darbeler vurulduğunu söyledi.

Terörü kanser hücrelerine benzeten Vali Balkanlıoğlu ; “  Vücudun sağlıklı yaşayabilmesi ve hayatta kalabilmesi için kanserli hücrelerin kesilip atılması gerekir, bu konuda çok güzel çalışmalar ve başarılar var.” dedi.

 Balkanlıoğlu konuşmasının sonunda ; “ Her arkadaşımızın kendine has yöntemleri ve başarı hikayeleri vardır. Bu eğitim faaliyetlerinin en büyük faydası da arkadaşların bilgi ve deneyimlerini birbirleriyle paylaşmasıdır.” Dedi. Mevzuatında çok iyi bilinmesi gerektiğini belirten Balkanlıoğlu:” Bilgi insana güç verir, karşınıza çıkan ve haklarından bahseden vatandaşa makul ve mantıklı cevap verecek bilgi birikimine ve donanımına da sahip olunması gerekir” dedi.

Gelinen noktanın çok sevindirici olduğunu belirten Balkanlıoğlu; Şartlar nedenli zor olursa olsun Kurtuluş Savaşında düşmanı söküp attığımız gibi şu an çok daha iyi olan imkanlarla, milletimiz de arkamızda olduğu sürece bu mücadeleyi de mutlaka kazanacağız.” dedi.

” Afyonkarahisar Termal bir kentimiz. Afyonkarahisar’ın çok değerli termal sularından faydalanma fırsatının sizlere de sunulması çok yerinde bir karar olmuş.” diyen Vali Balkanlıoğlu kısaca Afyonkarahisar’ın tarihi ve kültürel değerlerinden bahsetti.

Konya’dan sonra Afyonkarahisar’ın Türkiye’nin en büyük Mevlevi merkezlerinden biri olduğunu belirten Balkanlıoğlu;” Mevlevilikte olduğu gibi sevginin ve sağlam bir iletişimin terörün engellenmesinde çok büyük başarılar sağladığını belirtti.  “Terörle mücadele ülke kaynaklarını yok ettiği gibi, ülkenin değerlerini de yok ettiğini  iyi bilmek lazım” diyen Vali Balkanlıoğlu doğu ve güneydoğuda ahlak ve namus gibi değerlerin korunmasına büyük önem verilmesi gerektiğini belirtti.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısını Afyonkarahisar’da düzenleyen başta İçişleri Bakanı İdris Naim ŞAHİN ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet KILIÇLAR olmak üzere Emniyet Genel Müdür Yardımcısı İsmail Baş,Terörle Mücadele Daire Başkanı Cihangir Çelik’e ve Türkiyenin 81 ilinden ilimize gelen Terörle Mücadele Şube Müdürlerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Terörle Mücadele Daire Başkanı Cihangir Çelik tarafından Vali İrfan Balkanlıoğlu’na plaket takdiminden sonra toplu fotoğraf çekilerek toplantının açılış bölümü sona erdi.


Haberin Fotoğrafları


Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu
   
Afyonkarahisar Hakkında
Afyonkarahisar Tanıtımı Türkçe - İngilizce
Şehitliklerimiz
Anadolu'nun Kilidi Afyon
Halk Müziği Örnekleri
Anılarla Afyonkarahisar
Afyonkarahisar Kilimleri
Afyonkarahisar Markaları
Afyonkarahisar'da Termal

Hızlı Erişim
E-Devlet Kapısı
Tüketici Şikayeti
Adres Kayıt Sistemi
Bilgi Edinme
İnsan Hakları
Başbakanlık Etik Kurulu
Başbakanlık İletişim Merkezi
Kimlik No Sorgulama
Pasaport
Sürücü Belgesi
Ceza Sorgulama
Araç Sorgulama
Emniyet Online İhbar
Jandarma Online İhbar
Sahil Güvenlik İhbar
E-Dernek

Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Afyonkarahisar Valiliği tarafından sağlanmaktadır.
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2011 ©
Bilgi Edinme T.C. Kimlik No E-İçişleri E-Mevzuat AFKAYİS İnsan Hakları Resmi Gazete