Valilik Anasayfa Valilik İletişim Site Haritası E-Posta Erişim  
Valilik Hızlı Erişim
Afyonkarahisar Valisi
Vali Yardımcıları
Vali Yardımcıları Görev Taksimatı
E-Randevu
Afyonkarahisar İlçeleri
İlimizde görev yapan Valiler
Bilgi Edinme Başvurusu
İhale İlanları
İnsan Hakları Masası
Protokol Listesi
Medya Mensupları
KÖYDES
Valilik Logosu
Resmi İlan yayınlayan gazeteler
AB Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezi
Tüketici Hakları

Valilik Hızlı Erişim
Kültürel Projeler
Afyonkarahisar Brifingi
AFAD
Frig Vadisi
AFESPİM
Etik Komisyonu
Ön inceleme, Araştırma  ve Disiplin Soruşturması

Hava Durumu

AFYONKARAHİSAR

Devlet Meteoroloji Kurumu Verileridir. Detaylı raporlar için tıklayınız.

Valilik Hızlı Erişim
Afyonkarahisar Belediyesi
Afyon Kocatepe Üniversitesi
İl Jandarma Komutanlığı
İl Emniyet Müdürlüğü
Afyon İl Özel İdare
İl Kültür Turizm Müdürlüğü
İl Dernekler Müdürlüğü
İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü
Bilgi İşlem Müdürlüğü
Eğitime %100 Destek
Vali Balkanlıoğlu, Kadınana İlkokulu ve Merkez İmam-Hatip Ortaokulu'nu ziyaret etti.
30.11.2012 18:02:52


 Milli Eğitim Bakanlığı’nın 4+4+4 kanununun uygulanmasından sonra okullarda yapılan düzenlemeden dolayı okullardaki ziyaretlerini devam ettiren Vali İrfan Balkanlıoğlu, Kadınana İlkokulu ve Merkez İmam-Hatip Ortaokulunu ziyaret etti.

İlk olarak İmam – Hatip Ortaokulunu ziyaret eden Vali Balkanlıoğlu’nu okul Müdürü Musa Dinçger karşıladı. Okul hakkında Vali Balkanlıoğlu’na bilgiler veren Dinçger, okullarında herhangi bir sıkıntılarının olmadığını, yapılan yeni uygulamalardan memnun olduklarını, ayrıca İmam-Hatip Ortaokuluna olan taleplerin günden güne arttığını belirtti.
Daha sonra okulda incelemelerini sürdüren Vali Balkanlıoğlu; öğrencilerle sohbet etmek için sınıfları da ziyaret etti. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Balkanlıoğlu çocuklara hitaben;’’sizler çok güzel ortamlarda, çok güzel bir okulda ve güzel bir bölümde okuyorsunuz. Bu anlamda kendinizi çok şanslı hissetmelisiniz. Sizler aldığınız Fizik, Matematik, Kimya, Türkçe gibi derslerin yanında Siyar, Fıkıh ve Arapça dersleri de alıyorsunuz. Bunlarda sizleri bir adım daha ileriye taşıyor. Bu yüzden dersi derste dinleyin, öğretmeninize sorular sorun ve onun her türlü bilgisinden faydalanın. Ayrıca bol bol kitap okursanız, hemen her yerde başarılı olursunuz. Öğrencilik hayatındaki yaptığınız her başarılı çalışma, ilerde sizleri çok iyi konumlara getirecektir. Bu yüzden bu sıraların ve bu yılların değerini biliniz, geçen zaman bir kez daha geri getirilemiyor’’dedi.
Öğrencilerle olan sohbet,öneri ve nasihatlarının ardından okulda gerçekleştirilen veli toplantısındaki velilerle de konuşan Vali Balkanlıoğlu;’’veliler olarak sizlere büyük görevler düşüyor. Çocuklarınızı çok iyi ve dikkatli yönlendirmeli, okulu ve dışarıdaki hayatını çok iyi takip etmelisiniz. Sadece okullarda alınan eğitim çocuklarınızın iyi yetişmesi için yeterli değildir. Okullarda verilen eğitimi takip etmeli ve çocuklarla birebir ilgilenerek derslerinin tekrarının yapılması çocuklarınızı daha başarılı öğrenci olmalarını sağlayacaktır. Bugünün evlatları, yarınımızın büyükleri olacaklar. Ülkemizi daha ileriye taşımak için çocukların eğitimine ve öğretimine dikkat etmemiz gerekiyor’’dedi.
Daha sonra öğretmenler odasında öğretmenlerle konuşan Vali Balkanlıoğlu;’’çocuklara dersler verirken belirli kalıplar içerisinde kalmayın, onların anlayabileceği şekil ve yöntemi belirleyerek onlara eğitim verin ve motivasyonlarını artırıcı konuşmalar yapın. Günümüzde çocukların ilgisini olumsuz yönde çekecek birçok etken var. Bunların arasında televizyon ve bilgisayar oyunları gibi etkenlerden uzaklaştırıcı sözlerde ve eğitimlerde bulunun’’dedi. Öğretmenlerle de birebir konuşan Vali Balkanlıoğlu, Afyonkarahisar Valisi olarak eğitim için yapılabilecek her türlü istek ve sıkıntıların yerine getirileceği sözünü verdi.
Ziyaretini Kadınana İlkokuluyla devam ettiren Vali Balkanlıoğlu, buradaki sınıflara girdi ve öğrencilerle sohbet ederek sorular sordu. Öğrencilere çok kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Vali Balkanlıoğlu;’’okulda öğrendikleriniz sizler için çok önemli, akşam ne yediğinizi unutabilirsiniz, ama yıllar sonra okulda öğrendiklerinizi unutmayacaksınız. Bu yüzden derslerinizi çok iyi dinleyin ve kendinizi geliştirin. Çünkü beyninizi kullandıkça beyin fonksiyonlarınız daha da iyi işleyecek ve daha akıllı, daha zeki, daha başarılı olacaksınız’’dedi.
 Vali Balkanlıoğlu;’’ mutlaka bir dil daha öğrenin, çünkü bir dil bir insan demektir. Bir dil daha öğrendiğiniz zaman yurt dışında kendinizi ve bizleri da iyi bir şekilde temsil edebilirsiniz’’dedi.
Vali Balkanlıoğlu, öğrencilerin istek ve sıkıntılarını sorarak ziyaretini tamamladı.

 


Haberin Fotoğrafları


Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu
   
Afyonkarahisar Hakkında
Afyonkarahisar Tanıtımı Türkçe - İngilizce
Şehitliklerimiz
Anadolu'nun Kilidi Afyon
Halk Müziği Örnekleri
Anılarla Afyonkarahisar
Afyonkarahisar Kilimleri
Afyonkarahisar Markaları
Afyonkarahisar'da Termal

Hızlı Erişim
E-Devlet Kapısı
Tüketici Şikayeti
Adres Kayıt Sistemi
Bilgi Edinme
İnsan Hakları
Başbakanlık Etik Kurulu
Başbakanlık İletişim Merkezi
Kimlik No Sorgulama
Pasaport
Sürücü Belgesi
Ceza Sorgulama
Araç Sorgulama
Emniyet Online İhbar
Jandarma Online İhbar
Sahil Güvenlik İhbar
E-Dernek

Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Afyonkarahisar Valiliği tarafından sağlanmaktadır.
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2011 ©
Bilgi Edinme T.C. Kimlik No E-İçişleri E-Mevzuat ILEMOD İnsan Hakları Resmi Gazete